ایمیل پشتیبانی خرید: [email protected]

در این دوره هدف، یادگیری برنامه نویسی VBA در مایکروسافت اکسل است به طوریکه سعی شده تا از ابتدا تمامی مطالبی که برای استفاده از این محیط لازم است افراد بدانند به همراه یک پروژه عملی گفته شود. بنابراین افراد با مشاهده بخش‌ها و نیز انجام پروژه تدریس شده در حین یادگیری، تسلط اولیه برای استفاده از این محیط را پیدا کرده و پس از آن می‌توانند یک نرم‌افزار جدید با استفاده از VBA برای خود تهیه کنند.

[vc_row][vc_column][vc_message]

ثبت نام در وب سایت و شرکت در دوره رایگان است

مشاهده رایگان هر ویدئو در بخش «برنامه آموزشی»

[/vc_message][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″]

[/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_column_text]
۲,۹۹۱ مشاهده
[/vc_column_text][vc_column_text]شرکت مایکروسافت در تمامی نرم‌افزارهای office خود بخشی را برای برنامه نویسی به زبان Visual basic قرار داده که آن را Visual basic for application یا به اختصار VBA می‌گویند. با استفاده از VBA در مایکروسافت اکسل کاربران می‌توانند این نرم افزار را به اندازه یک نرم افزار جداگانه گسترش دهند.

در بسیاری از مواقع، نیاز است در اکسل اقداماتی انجام شود که با امکانات در نظر گرفته در این نرم افزار نمی‌توان آنها را انجام داد، مانند انجام خودکار یکسری کارهای تکراری (اتوماسیون کارها)، بکارگیری چرخه‌های تکرار، ارتباط خودکار اکسل به دیگر نرم‌افزارهای office و بسیاری از کارهای دیگر. در این مواقع، با استفاده از محیط VBA در اکسل می‌توان بسیاری از محدودیت‌های موجود در این نرم افزار را از بین برد به طوری که تقریباً دیگر محدودیتی وجود نداشته و کاربران با استفاده از آن می توانند همانند یک برنامه نویس، اما به شیوه‌ای بسیار بسیار ساده‌تر تمام اقدامات لازم خود را در این محیط انجام دهند.

پروژه عملی در نظر گرفته شده در این دوره، گرفتن پرینت چک است. بسیاری از شرکت‌ها و افرادی که دسته چک دارند، برای آنکه یک چک بدون غلط و تمیز را در اختیار اشخاص قرار دهند ترجیح می‌دهند بجای نوشتن دستی بر روی آن، چک را به صورت تایپ شده در اختیار فرد نهایی قرار دهند و بر این اساس علاوه بر کم کردن غلط های احتمالی در چک، سرعت صدور و خوانایی آن را افزایش داده و نیز داده های مربوط به چک های صادر شده خود را در جایی نگهداری کنند، بنابراین تهیه چنین نرم افزاری توسط اکسل که کار با آن برای تمامی افراد ساده تر است، می تواند مورد نیاز بسیاری از اشخاص و شرکت ها قرار گیرد.

پیش نیاز ها و نیازمندی ها

دسترسی به نرم افزار مایکروسافت Excel نسخه‌ی ۲۰۱۳ به بالا

آشنایی با امکانات و نحوه استفاده از مایکروساف اکسل (دوره آموزش کاربردی اکسل)

مطالب پوشش داده شده در این دوره

استفاده از ماکرو و آشنایی با محیط VBA

مفاهیم برنامه نویسی

ایجاد یک برنامه در VBA

ایجاد تغییرات در سلول های اکسل توسط VBA

خواندن اطلاعات از اکسل و وارد کردن اطلاعات در اکسل توسط VBA

کار با جدوال داده ها در اکسل توسط VBA

کار با ابزارهای اکسل توسط VBA

استفاده از user form ها

شرط ها در VBA

تکرارها در VBA[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

برنامه درسی دوره

نقد و بررسی دوره

نا مشخص

امتیاز
  • 5 ستاره0
  • 4 ستاره0
  • 3 ستاره0
  • 2 ستاره0
  • 1 ستاره0

هیچ نقد و بررسی برای این دوره ثبت نشده است.

TAKE THIS COURSE
  • FREE
  • 90 Days
  • لیست آرزو
237 دانشجو ثبت نام کرده
© دیاکو دانش افزار.

@DeyakoLTD

ما را در تلگرام دنبال کنید.

مشاهده کانال
بستن
X