خدمات مشاوره و مشارکت در پروژه ها

شرکت دیاکو دارای دپارتمان های تخصصی مختلف در حوزه‌های دانشی است. تیم هایی که در هریک از این دپارتمان ها مشغول به فعالیت هستند، وظیفه یادگیری، انجام عملی پروژه ها و نیز آموزش یادگرفته ها و تجربیات خود را دارند. بر این اساس، تمامی محتواهایی که در وب سایت دیاکو قرار داده شده است حاصل یادگرفته ها و تجربیات همکاران ما در هر یک از این دپارتمان ها بوده است. بر این اساس سازمان‌ها، شرکت‌ها و افراد در صورتی که نیاز به استفاده از دانش و تجربیات تیم های دپارتمانی ما و دریافت مشاوره و راهنمایی در فعالیت های خود دارند می توانند نیازمندی خود را با ما از طریق ارسال ایمیل، یا تماس با ما در میان گذاشته و برای بستن قرارداد مشاوره و یا همکاری در انجام پروژه با ما گفتگو کنند.

برای تولید نرم افزارها، شرکت دیاکو دارای تیم های متخصص و محرب مختلفی است. با توجه به اینکه می توان صنایع و شرکت های مختلف را بر اساس میزان فعالیت ها و تعداد پرسنل مشغول به کار به سه دسته صنایع بزرگ، متوسط و کوچک تقسیم بندی کرد و نیازهای نرم افزارهای هریک از این سه دسته متفاوت هستند، شرکت دیاکو برای هر دسته تیم متخصص و مجرب تولید نرم افزار در نظر گرفته است که آماده خدمت دهی به سازمان‌ها، شرکت‌ها، دفاتر، فروشگاه‌ها و … هستند.

انواع محصولات بسته های نرم افزاری

توسعه وب سایت

توسعه اپلیکشین های موبایل برای آندروید و IOS

توسعه نرم افزار تحت بستر ویندوز

توسعه نرم افزار تحت بستر لینوکس

توسعه نرم افزارهای کوچک (تحت بستر آفیس – Microsoft Office)

خدمات در حوزه سازمان‌ها و صنایع بزرگ

با توجه به اینکه حجم کارهای در حال انجام در این صنایع بزرگ است و نیز نوع فعالیت بسیاری از سازمان‌ها صنعتی بسیار تخصصی است، بنابراین نیاز است تا یک تیم کامل و متخصص برای برآورده سازی نیازهای این دسته در نظر گرفته شود. تیم در نظر گرفته شده دارای تخصص های زیر هستند:

متخصص تحلیل کسب و کار

متخصص مدیریت پروژه های نرم افزار

متخصص تولید بسته های نرم افزاریی

برنامه نویس معماری و ایجاد پایگاه داده

برنامه نویس سیستم (پشتی کاربری)

برنامه نویسی سیستم (واسط کاربری)

متخصص طراحی و گرافیک

بر این اساس، پس از دریافت شرحی از نیازمندی های مشتری، متخصص کسب و کار وظیفه بررسی این نیاز، برگزاری جلسه با ذی نفعان، نهایی سازی نیازمندی ها، تهیه مستندات مربوط به پروژه (از قبیل زمابندی، میزان هزینه و منابع مورد نیاز) را داشته و قرارداد کاری بر اساس طرح کسب و کار بدست آمده بین شرکت پارسا سیرنگ خرد و ذینفعان پروژه منقعد می‌شود. پس از عقد قرار داد، طرح کسب و کار بدست آمده تحویل متخصص مدیریت پروژه شده و بر اساس آن ساختار سلسله مراتبی فعالیت، برنامه زمانبندی، منابع و هزینه های مورد نیاز را با همکاری متخثث تولید بسته های نرم افزاری تعریف کرده و اقدام به تعبیه منابع و سرمایه مورد نیاز بر اساس برآورده های انجام شده می‌کند. مختصص تولید بسته های نرم افزاری نیز بر اساس پروژه تعریف شده و بر اساس تحویل منابع مورد نیاز و با همکاری برنامه نویسان خود اقدام به تهیه نرم افزار، تست، بررسی مطابقت با نیازمندی ها کرده و نرم افزار مدنظر را نهایی سازی می نماید.

خدمات در حوزه شرکت‌های متوسط

با توجه به اینکه شرکت‌های متوسط به حدی بزرگ نشده اند که تهیه نرم افزارهای سنگین (همانند ERP) با هزینه های بالا برای آن ها توجیه پذیر باشد، بنابراین نیاز این افراد بایست با یک تیم کوچک در حدود سه نفر متشکل از یک برنامه نویس، گرافیک و یک برنامه نویس واسط کاربری با هزینه کم پروژه را به بهترین نحو برآورده شود.

در این راستا شرکت دیاکو پس از دریافت نیازمندی های ذی نفع در خصوص تهیه بسته نرم افزاری، برآورده هزینه و زمان و نهایی سازی نیازمندی ها با ذینفعان، پروژه را با استفاده از تیم متخصص خود انجام داده، تست کرده و پس از نهایی سازی آن با ذی نفع تحویل خواهد داد.

خدمات در حوزه شرکت های کوچک

شرکت های کوچک نیاز به نرم افزارهایی با هزینه های کم دارند، بر این اساس شرکت دیاکو سعی کرده تا نیاز این شرکت ها را با فروش عمده محصولات استاندارد که هزینه های بسیار کمی دارند برآورده سازند، اما با توجه به اینکه تنوع این نیازها ممکن است موجب شود که موارد درخواستی در بسته های ارائه شده موجود نباشند، بنابراین می توان درخواست تغییرات در بسته های نرم افزاری موجود و یا درخواست تهیه یک بسته نرم افزاری کوچک را برای ما ارسال نمایید. پس از دریافت درخواست شما، شرکت نیازمندی ها را بررسی کرده و هزینه و زمان مورد نیاز برای تحویل را اعلام می نماند و در صورت توافق اقدام به عقد قرارداد و انجام پروژه خواهد کرد.

پشتیبانی محصولات

در صورتی که محصول ما را از وب سایت ما خریداری کرده باشید، نحوه پشتیبانی ما از محصول در صفحه خرید مربوط به آن تعریف شده است.

درصورتی که نرم افزار بزرگ سفارش داده شده باشد، پس از اتمام پروژه علاوه بر آموزش کارکنان برای استفاده از نرم افزار، یک تیم پشتیبانی مخصوص آن نرم افزار برای آن سازمان در نظر گرفته خواهد شد تا مشکلاتی که در آینده پیش خواهد آمد را برطرف کرده و نیز بروزسانی های مورد نیاز که سازمان در آینده خواهد داشت را برآورده سازد.

در صورتی که نرم افزار متوسط سفارش داده شده باشد، آنگاه پس از اتمام پروژه و آموزش کارکنان مدنظر شرکت، به مدت ۶ ماه هر گونه مشکلی که در نرم افزار پیش آمده باشد توسط تیم نرم افزاری شرکت دیاکو برطرف خواهد شد و پس از آن در صورتی که نیازمندی خاصی وحود داشته باشد، بایست آن نیازمندی هزینه یابی شده و پس از عقد قرارداد، تیم برای توسعه نرم افزار اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

در صورتی که نرم افزار کوچک سفارش داده شده باشد، آنگاه پس از اتمام پروژه و آموزش کارکنان مدنظر شرکت، به مدت ۲ ماه هر گونه مشکلی که در نرم افزار پیش آمده باشد توسط تیم نرم افزاری شرکت دیاکو برطرف خواهد شد و پس از آن در صورتی که نیازمندی خاصی وحود داشته باشد، بایست آن نیازمندی هزینه یابی شده و پس از عقد قرارداد، تیم برای توسعه نرم افزار اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

فرآیند مجموعه ای از فعالیت‌ها است که یک یا چند نوع ورودی را گرفته و یک خروجی که دارای ارزش برای مشتری است را ایجاد می‌کند (Hammer & Champy’s (1993)).

فرآیند مجموعه‌ای از فعالیت‌های ساختار یافته و قابل اندازه گیری است که برای تولید یک خروجی مشخص برای یک مشتری یا بازار مشخص طراحی شده است.

بر خلاف دیدگاه تمرکز بر محصول، که تاکید بر چه چیز تولید شود دارد، فرآیند تاکید زیادی بر چگونگی انجام کار در یک سازمان دارد. بنابراین یک فرآیند ترتیب انجام فعالیت‌ها در زمان و فضا با یک شروع و پایان مشخص است و ورودی‌ها و خروجی‌ها را به طور شفاف تعریف می‌کند: یک ساختار برای اقدامات.

داشتن رویکرد فرآیندی به کار برستن دیدگاه مشتری است. فرآیندها ساختاری هستند که یک سازمان باید انجام دهد تا لزوماً برای مشتریان آنها ارزش تولید شود (Davenport (1993)).

رویکرد سیستمی دارای چهار گام است که باید برداشته شوند، شرکت دیاکو در هر یک از این چهار گام آماده ارائه خدمات مشاوره و همکاری در پروژه های ایجاد سیستم است.

طراحی

تعریف: شناخت فرآیندهای موجود در سازمان و طراحی فرآیندهای مناسب که باید انجام شوند.

ابزارها: طبقه بندی فرآیندها، ترسیم و قابل مشاهده سازی فرآیندها، تهیه دستورالعمل‌ها، روش های اجرای ،قوانین سازمان و …

مزایای: ایجاد نظم در کارهای سازمان، مشخص شدن مشکلات اصلی و اساسی که به علت وجود حجم های زیادی کاری از دید پنهان مانده‌اند. شناخت مشکلات بین فرآیندی و بین واحدی موجود و از بین بردن آنها و …

مدلسازی

تعریف: تعریف فرآیندهای موجود در سازمان بر اساس فعالیت‌ها، منابع (انسانی و مواد) و هزینه‌ها، که بر اساس آنها نحوه انجام کار فرآیند تحت شرایط مختلف قابل تعیین خواهد بود.

ابزارها: مطالعه زمان و حرکت (Time and motion study)، مدیریت منابع (Resource Management)، مدیریت هزینه‌ها (Cost Management) و …

مزایا: شناخت انواع هزینه ها اجرایی از قبیل زمان، منابع (انسانی و مواد)، نقدی و … برای انجام تجزیه و تحلیل های مختلف در راستای ایجاد بهبود و …

اجرایی کردن

تعریف: انجام انواع اقدامات لازم برای اجرایی کردن طرح ها و مدل های بدست آمده.

ابزارها: مکانیزه سازی فرآیندها، دورنی سازی قوانین و دستورالعمل‌ها، در دسترس قرار دادن امکانات مورد نیاز، ایجاد دانش و فرهنگ سازمانی مناسب، ایجاد روش های مدیریتی صحیح و مناسب.

مزایا: حرکت در جهت پیشرفت و تعالی سازمان

کنترل

کنترل: بررسی، ردگیری، مشاهده و انجام اقدامات کنترلی برای حصول اطمینان از انجام فعالیت‌ها، تعیین مشکلات و محدودیت‎ها، شناسایی نقاط بهبود و تعریف اقدامات اصلاحی مناسب.

ابزارها: تعریف شاخص‌ها عملکردی، کلیدی و استراتژیک، کنترل آماری و نمودارهای کنترلی، ایجاد داشبوردهای مدیریتی و …

مزایا: نظارت بر عملکرد سازمان، تعیین و شناسایی ضعف‌ها، مشکلات، کمک به تصمیم گیری سریع تر و …

بهینه سازی و ایجاد بهبود

تعریف: تعریف رویه ایجاد بهبود در سازمان برای استفاده از خروجی‌های مدیریت فرآیندها برای عملی سازی بهبودها، اقدامات اصلاحی و حرکت در جهت ارتقای. و تعالی سازمان.

ابزارها: استفاده از ابزارهای ایجاد خلاقیت و نو آوری همانند توفان مغزها، نمودارهای علت و معلول و …

مزایا: حرکت در جهت ارتقا و تعالی سازمان

امروزه اطلاعات و داده ها بسیار زیاد هستند و تبدیل آنها به دانش و نتیجه گیری از این داده ها و نیز تحت کنترل قرار دادن آنها یکی از چالش های دنیای امروز برای تمامی سازمان ها، شرکت ها و افراد شده است. شرکت دیاکو با داشتن افراد خبره در زمینه تجزیه و تحلیل داده ها امکان ارائه انواع خدمات مشاوره و همکاری در پروژه های مختلف در این زمینه را از تهیه و ایجاد نمودارهای کنترلی ساده، داشبوردهای مدیریتی، پیش بینی و داده کاوی داده های بزرگ را دارد.

برخی از خدمات ما در زمینه تجزیه و تحلیل داده ها

تهیه نمودارهای کنترلی با استفاده از نرم افزار اکسل، ویزیو، acess، spss

تهیه داشبوردهای مدیریتی

انجام تحلیل های آماری

انجام تحلیل های پیش بینی کننده

داده کاوی و تحلیل داده های بزرگ (طبقه بندی، وشه بندی، پیش بینی، استفاده از هوش مصنوعی و …)

پروژه، چه بزرگ و چه کوچک، نیاز به برنامه ریزی و سپس اجرا بر اساس آن برنامه دارد. فرآیند مدیریت پروژه که شامل برنامه ریزی، اجرا و کنترل است، برای حصول اطمینان از درست انجام شدن پروژه به بهترین زمان، هزینه و منابع در دسترس تعریف شده است. به طوریکه در مرحله برنامه ریزی، ابتدا فعالیت های پروژه به صورت ساختار یافته و بر اساس سلسله مراتب کاری تعریف می شوند، سپس زمان انجام هر یک از این فعالیت ها برآورد شده و منابع مورد نیاز برای انجام آن فعالیت ها و کارها و هزینه هایی که نیاز است تا سرمایه گذاری شوند برآورد می شوند. پس از آنکه برنامه ریزی پروژه انجام شد (یا حداقل درصد مهمی از برنامه ریزی انجام شد)، آنگاه می توان پروژه را بر اساس برنامه ریزی انجام شده شروع کرد. با استفاده از این برنامه می توان گفت که چه فعالیتی، در چه زمانی، توسط چه اشخاصی و با استفاده از چه منابعی و با نیاز به چه میزان سرمایه ای شروع شود و تا پایان پروژه بر اساس آن برنامه پیشروی کرد تا بتوان یک محصول نهایی با کیفیت، در زمان مناسب و هزینه معقول بدست آورد.

شرک دیاکو با داشتن افراد مجرب در زمینه مدیریت پروژه آماده ارائه خدمات مشاوره در این زمینه و همکاری در پروژه های است.

© دیاکو دانش افزار.

@DeyakoLTD

ما را در تلگرام دنبال کنید.

مشاهده کانال
بستن
X